Језичка лабораторија

шувака

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44шувакаКо или шта је шувака?
Генитив44шувакеШта је испало од шуваке?
Датив11шувациИдемо према шуваци.
Датив33шувакиИдемо према шуваки.
Акузатив11шувакаВидимо шувака.
Акузатив33шувакуВидимо шуваку.
Вокатив44шувакоГде си, шувако?
Инструментал44шувакомСтојимо с шуваком.
Локатив11шувациПричамо о шуваци.
Локатив33шувакиПричамо о шуваки.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/шувака
NOT_NOUN_NOMINATIVE11 
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/шувака