Језичка лабораторија

шувакља

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив11шуваљкаКо или шта је шуваљка?
Номинатив55шувакљаКо или шта је шувакља?
Генитив44шувакљеШта је испало од шувакље?
Генитив11шуваљкеШта је испало од шуваљке?
Датив11шуваљкиИдемо према шуваљки.
Датив44шувакљиИдемо према шувакљи.
Акузатив11шуваљкуВидимо шуваљку.
Акузатив44шувакљуВидимо шувакљу.
Вокатив11шуваљкоГде си, шуваљко?
Вокатив44шувакљоГде си, шувакљо?
Инструментал11шуваљкомСтојимо с шуваљком.
Инструментал44шувакљомСтојимо с шувакљом.
Локатив11шуваљкиПричамо о шуваљки.
Локатив44шувакљиПричамо о шувакљи.
Номинатив множине11шувакљеКо или шта су шувакље?
Генитив множине11шувакљаШта је испало од ових шувакља?
Датив множине11шувакљамаИдемо према оним шувакљама.
Акузатив множине11шувакљеВидимо ове шувакље.
Вокатив множине11шувакљеГде сте, шувакље?
Инструментал множине11шувакљамаСтојимо с овим шувакљама.
Локатив множине11шувакљамаПричамо о овим шувакљама.
Лоша реч22 
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/шувакља
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/шувакља