Језичка лабораторија

ијатрархија

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33ијатрархијаКо или шта је ијатрархија?
Генитив33ијатрархијеШта је испало од ијатрархије?
Датив33ијатрархијиИдемо према ијатрархији.
Акузатив33ијатрархијуВидимо ијатрархију.
Вокатив33ијатрархијоГде си, ијатрархијо?
Инструментал33ијатрархијомСтојимо с ијатрархијом.
Локатив33ијатрархијиПричамо о ијатрархији.
Номинатив множине11ијатрархијеКо или шта су ијатрархије?
Номинатив множине11ијатрахијеКо или шта су ијатрахије?
Генитив множине11ијатрархијаШта је испало од ових ијатрархија?
Генитив множине11ијатрахијаШта је испало од ових ијатрахија?
Датив множине11ијатрархијамаИдемо према оним ијатрархијама.
Датив множине11ијатрахијамаИдемо према оним ијатрахијама.
Акузатив множине11ијатрархијеВидимо ове ијатрархије.
Акузатив множине11ијатрахијеВидимо ове ијатрахије.
Вокатив множине11ијатрахијеГде сте, ијатрахије?
Вокатив множине11ијатрархијеГде сте, ијатрархије?
Инструментал множине11ијатрархијамаСтојимо с овим ијатрархијама.
Инструментал множине11ијатрахијамаСтојимо с овим ијатрахијама.
Локатив множине11ијатрархијамаПричамо о овим ијатрархијама.
Локатив множине11ијатрахијамаПричамо о овим ијатрахијама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/ијатрархија
Није именица у номинативу једнине11 
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/ијатрархија