Језичка лабораторија

кефалеја

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55кефалејаКо или шта је кефалеја?
Генитив55кефалејеШта је испало од кефалеје?
Датив55кефалејиИдемо према кефалеји.
Акузатив44кефалејуВидимо кефалеју.
Акузатив11кефалејаВидимо кефалеја.
Вокатив55кефалејоГде си, кефалејо?
Инструментал55кефалејомСтојимо с кефалејом.
Локатив55кефалејиПричамо о кефалеји.
Номинатив множине11кефалејеКо или шта су кефалеје?
Генитив множине11кефалејаШта је испало од ових кефалеја?
Датив множине11кефалејамаИдемо према оним кефалејама.
Акузатив множине11кефалејеВидимо ове кефалеје.
Вокатив множине11кефалејеГде сте, кефалеје?
Инструментал множине11кефалејамаСтојимо с овим кефалејама.
Локатив множине11кефалејамаПричамо о овим кефалејама.
Лоша реч11 
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/кефалеја
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/кефалеја