Језичка лабораторија

Видојко

Српско име

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив22ВидојкоКо или шта је Видојко?
Генитив22ВидојкаШта је испало од Видојка?
Датив22ВидојкуИдемо према Видојку.
Акузатив22ВидојкаВидимо Видојка.
Вокатив22ВидојкоГде си, Видојко?
Инструментал22ВидојкомСтојимо с Видојком.
Локатив22ВидојкуПричамо о Видојку.
NO_PLURAL11