Језичка лабораторија

Виолета

Српско име

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44ВиолетаКо или шта је Виолета?
Генитив44ВиолетеШта је испало од Виолете?
Датив44ВиолетиИдемо према Виолети.
Акузатив44ВиолетуВидимо Виолету.
Вокатив22ВиолетаГде си, Виолета?
Вокатив22ВиолетоГде си, Виолето?
Инструментал44ВиолетомСтојимо с Виолетом.
Локатив44ВиолетиПричамо о Виолети.