Језичка лабораторија

Вукадинка

Српско име

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33ВукадинкаКо или шта је Вукадинка?
Генитив33ВукадинкеШта је испало од Вукадинке?
Датив33ВукадинкиИдемо према Вукадинки.
Акузатив33ВукадинкуВидимо Вукадинку.
Вокатив11ВукадинкаГде си, Вукадинка?
Вокатив22ВукадинкоГде си, Вукадинко?
Инструментал33ВукадинкомСтојимо с Вукадинком.
Локатив33ВукадинкиПричамо о Вукадинки.