Језичка лабораторија

Грубеша

Српско име

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив22ГрубешаКо или шта је Грубеша?
Генитив22ГрубешеШта је испало од Грубеше?
Датив22ГрубешиИдемо према Грубеши.
Акузатив22ГрубешуВидимо Грубешу.
Вокатив11ГрубешаГде си, Грубеша?
Вокатив11ГрубешоГде си, Грубешо?
Инструментал22ГрубешомСтојимо с Грубешом.
Локатив22ГрубешиПричамо о Грубеши.
Номинатив множине11ГрубешиКо или шта су Грубеши?
Генитив множине11ГрубешаШта је испало од ових Грубеша?
Датив множине11ГрубешимаИдемо према оним Грубешима.
Акузатив множине11ГрубешеВидимо ове Грубеше.
Вокатив множине11ГрубешиГде сте, Грубеши?
Инструментал множине11ГрубешимаСтојимо с овим Грубешима.
Локатив множине11ГрубешимаПричамо о овим Грубешима.