Језичка лабораторија

Далиборка

Српско име

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33ДалиборкаКо или шта је Далиборка?
Генитив33ДалиборкеШта је испало од Далиборке?
Датив33ДалиборкиИдемо према Далиборки.
Акузатив33ДалиборкуВидимо Далиборку.
Вокатив11ДалиборкаГде си, Далиборка?
Вокатив22ДалиборкоГде си, Далиборко?
Инструментал33ДалиборкомСтојимо с Далиборком.
Локатив33ДалиборкиПричамо о Далиборки.