Језичка лабораторија

ксантопсија

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55ксантопсијаКо или шта је ксантопсија?
Генитив44ксантопсијеШта је испало од ксантопсије?
Датив44ксантопсијиИдемо према ксантопсији.
Акузатив44ксантопсијуВидимо ксантопсију.
Вокатив44ксантопсијоГде си, ксантопсијо?
Инструментал44ксантопсијомСтојимо с ксантопсијом.
Локатив44ксантопсијиПричамо о ксантопсији.
Номинатив множине11ксантопсијеКо или шта су ксантопсије?
Генитив множине11ксантопсијаШта је испало од ових ксантопсија?
Датив множине11ксантопсијамаИдемо према оним ксантопсијама.
Акузатив множине11ксантопсијеВидимо ове ксантопсије.
Вокатив множине11ксантопсијеГде сте, ксантопсије?
Инструментал множине11ксантопсијамаСтојимо с овим ксантопсијама.
Локатив множине11ксантопсијамаПричамо о овим ксантопсијама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/ксантопсија
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/ксантопсија