Језичка лабораторија

Евдокија

Српско име

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33ЕвдокијаКо или шта је Евдокија?
Генитив33ЕвдокијеШта је испало од Евдокије?
Датив33ЕвдокијиИдемо према Евдокији.
Акузатив33ЕвдокијуВидимо Евдокију.
Вокатив33ЕвдокијоГде си, Евдокијо?
Инструментал33ЕвдокијомСтојимо с Евдокијом.
Локатив33ЕвдокијиПричамо о Евдокији.