Језичка лабораторија

Кокан

Српско име

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44КоканКо или шта је Кокан?
Генитив44КоканаШта је испало од Кокана?
Датив44КокануИдемо према Кокану.
Акузатив44КоканаВидимо Кокана.
Вокатив44КоканеГде си, Кокане?
Инструментал44КоканомСтојимо с Коканом.
Локатив44КокануПричамо о Кокану.
Номинатив множине11КоканиКо или шта су Кокани?
Генитив множине11КоканаШта је испало од ових Кокана?
Датив множине11КоканимаИдемо према оним Коканима.
Акузатив множине11КоканеВидимо ове Кокане.
Вокатив множине11КоканиГде сте, Кокани?
Инструментал множине11КоканимаСтојимо с овим Коканима.
Локатив множине11КоканимаПричамо о овим Коканима.