Језичка лабораторија

Милевка

Српско име

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33МилевкаКо или шта је Милевка?
Генитив33МилевкеШта је испало од Милевке?
Датив33МилевкиИдемо према Милевки.
Акузатив33МилевкуВидимо Милевку.
Вокатив33МилевкоГде си, Милевко?
Инструментал33МилевкомСтојимо с Милевком.
Локатив33МилевкиПричамо о Милевки.
Номинатив множине11МилевкеКо или шта су Милевке?
Генитив множине11МилевкаШта је испало од ових Милевка?
Датив множине11МилевкамаИдемо према оним Милевкама.
Акузатив множине11МилевкеВидимо ове Милевке.
Вокатив множине11МилевкеГде сте, Милевке?
Инструментал множине11МилевкамаСтојимо с овим Милевкама.
Локатив множине11МилевкамаПричамо о овим Милевкама.