Језичка лабораторија

Невенко

Српско име

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33НевенкоКо или шта је Невенко?
Генитив33НевенкаШта је испало од Невенка?
Датив33НевенкуИдемо према Невенку.
Акузатив33НевенкаВидимо Невенка.
Вокатив33НевенкоГде си, Невенко?
Инструментал33НевенкомСтојимо с Невенком.
Локатив33НевенкуПричамо о Невенку.