Језичка лабораторија

омалгија

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44омалгијаКо или шта је омалгија?
Генитив33омалгијеШта је испало од омалгије?
Датив33омалгијиИдемо према омалгији.
Акузатив33омалгијуВидимо омалгију.
Вокатив33омалгијоГде си, омалгијо?
Инструментал33омалгијомСтојимо с омалгијом.
Локатив33омалгијиПричамо о омалгији.
Номинатив множине11омалгијеКо или шта су омалгије?
Генитив множине11омалгијаШта је испало од ових омалгија?
Датив множине11омалгијамаИдемо према оним омалгијама.
Акузатив множине11омалгијеВидимо ове омалгије.
Вокатив множине11омалгијеГде сте, омалгије?
Инструментал множине11омалгијамаСтојимо с овим омалгијама.
Локатив множине11омалгијамаПричамо о овим омалгијама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/омалгија
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/омалгија