Језичка лабораторија

Сокол

Српско име

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44СоколКо или шта је Сокол?
Генитив44СоколаШта је испало од Сокола?
Датив33СоколуИдемо према Соколу.
Датив11СиколуИдемо према Сиколу.
Акузатив11СиколаВидимо Сикола.
Акузатив33СоколаВидимо Сокола.
Вокатив44СоколеГде си, Соколе?
Инструментал44СоколомСтојимо с Соколом.
Локатив33СоколуПричамо о Соколу.
Локатив11СиколуПричамо о Сиколу.
Номинатив множине22СоколиКо или шта су Соколи?
Генитив множине22СоколаШта је испало од ових Сокола?
Датив множине22СоколимаИдемо према оним Соколима.
Акузатив множине22СоколеВидимо ове Соколе.
Вокатив множине11СпколиГде сте, Спколи?
Вокатив множине11СоколиГде сте, Соколи?
Инструментал множине22СоколимаСтојимо с овим Соколима.
Локатив множине22СоколимаПричамо о овим Соколима.