Језичка лабораторија

Ћирко

Српско име

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44ЋиркоКо или шта је Ћирко?
Генитив44ЋиркаШта је испало од Ћирка?
Датив44ЋиркуИдемо према Ћирку.
Акузатив44ЋиркаВидимо Ћирка.
Вокатив44ЋиркоГде си, Ћирко?
Инструментал44ЋиркомСтојимо с Ћирком.
Локатив44ЋиркуПричамо о Ћирку.
Номинатив множине11ЋиркеКо или шта су Ћирке?
Генитив множине11ЋиркаШта је испало од ових Ћирка?
Датив множине11ЋиркамаИдемо према оним Ћиркама.
Акузатив множине11ЋиркеВидимо ове Ћирке.
Вокатив множине11ЋиркеГде сте, Ћирке?
Инструментал множине11ЋиркамаСтојимо с овим Ћиркама.
Локатив множине11ЋиркамаПричамо о овим Ћиркама.