Језичка лабораторија

Ћира

Српско име

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55ЋираКо или шта је Ћира?
Генитив55ЋиреШта је испало од Ћире?
Датив55ЋириИдемо према Ћири.
Акузатив55ЋируВидимо Ћиру.
Вокатив55ЋироГде си, Ћиро?
Инструментал55ЋиромСтојимо с Ћиром.
Локатив55ЋириПричамо о Ћири.
Номинатив множине22ЋиреКо или шта су Ћире?
Генитив множине22ЋираШта је испало од ових Ћира?
Датив множине22ЋирамаИдемо према оним Ћирама.
Акузатив множине22ЋиреВидимо ове Ћире.
Вокатив множине22ЋиреГде сте, Ћире?
Инструментал множине22ЋирамаСтојимо с овим Ћирама.
Локатив множине22ЋирамаПричамо о овим Ћирама.