Језичка лабораторија

соазмација

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив66соазмацијаКо или шта је соазмација?
Генитив55соазмацијеШта је испало од соазмације?
Датив55соазмацијиИдемо према соазмацији.
Акузатив55соазмацијуВидимо соазмацију.
Вокатив55соазмацијоГде си, соазмацијо?
Инструментал55соазмацијомСтојимо с соазмацијом.
Локатив55соазмацијиПричамо о соазмацији.
Номинатив множине11соазмацијеКо или шта су соазмације?
Генитив множине11соазмацијаШта је испало од ових соазмација?
Датив множине11соазмацијамаИдемо према оним соазмацијама.
Акузатив множине11соазмацијеВидимо ове соазмације.
Вокатив множине11соазмацијеГде сте, соазмације?
Инструментал множине11соазмацијамаСтојимо с овим соазмацијама.
Локатив множине11соазмацијамаПричамо о овим соазмацијама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/соазмација
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/соазмација