Језичка лабораторија

социда

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55социдаКо или шта је социда?
Генитив55социдеШта је испало од социде?
Датив55социдиИдемо према социди.
Акузатив55социдуВидимо социду.
Вокатив55социдоГде си, социдо?
Инструментал55социдомСтојимо с социдом.
Локатив55социдиПричамо о социди.
Номинатив множине22социдеКо или шта су социде?
Номинатив множине11социдиКо или шта су социди?
Генитив множине33социдаШта је испало од ових социда?
Датив множине33социдамаИдемо према оним социдама.
Акузатив множине33социдеВидимо ове социде.
Вокатив множине11социдиГде сте, социди?
Вокатив множине22социдеГде сте, социде?
Инструментал множине33социдамаСтојимо с овим социдама.
Локатив множине33социдамаПричамо о овим социдама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/социда
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/социда