Језичка лабораторија

увулотомија

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44увулотомијаКо или шта је увулотомија?
Генитив33увулотомијеШта је испало од увулотомије?
Датив33увулотомијиИдемо према увулотомији.
Акузатив33увулотомијуВидимо увулотомију.
Вокатив33увулотомијоГде си, увулотомијо?
Инструментал33увулотомијомСтојимо с увулотомијом.
Локатив33увулотомијиПричамо о увулотомији.
Номинатив множине11увулотомијеКо или шта су увулотомије?
Генитив множине11увулотомијаШта је испало од ових увулотомија?
Датив множине11увулотомијамаИдемо према оним увулотомијама.
Акузатив множине11увулотомијеВидимо ове увулотомије.
Вокатив множине11увулотомијеГде сте, увулотомије?
Инструментал множине11увулотомијамаСтојимо с овим увулотомијама.
Локатив множине11увулотомијамаПричамо о овим увулотомијама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/увулотомија
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/увулотомија