Језичка лабораторија

хебефренија

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив66хебефренијаКо или шта је хебефренија?
Генитив66хебефренијеШта је испало од хебефреније?
Датив66хебефренијиИдемо према хебефренији.
Акузатив66хебефренијуВидимо хебефренију.
Вокатив66хебефренијоГде си, хебефренијо?
Инструментал66хебефренијомСтојимо с хебефренијом.
Локатив66хебефренијиПричамо о хебефренији.
Номинатив множине11хебефренијеКо или шта су хебефреније?
Генитив множине11хебефренијаШта је испало од ових хебефренија?
Датив множине11хебефренијамаИдемо према оним хебефренијама.
Акузатив множине11хебефренијеВидимо ове хебефреније.
Вокатив множине11хебефренијеГде сте, хебефреније?
Инструментал множине11хебефренијамаСтојимо с овим хебефренијама.
Локатив множине11хебефренијамаПричамо о овим хебефренијама.
Лоша реч11 
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/хебефренија
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/хебефренија