Језичка лабораторија

хибернација

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55хибернацијаКо или шта је хибернација?
Генитив44хибернацијеШта је испало од хибернације?
Датив44хибернацијиИдемо према хибернацији.
Акузатив44хибернацијуВидимо хибернацију.
Вокатив44хибернацијоГде си, хибернацијо?
Инструментал44хибернацијомСтојимо с хибернацијом.
Локатив44хибернацијиПричамо о хибернацији.
Номинатив множине11хибернацијеКо или шта су хибернације?
Генитив множине11хибернацијаШта је испало од ових хибернација?
Датив множине11хибернацијамаИдемо према оним хибернацијама.
Акузатив множине11хибернацијеВидимо ове хибернације.
Вокатив множине11хибернацијеГде сте, хибернације?
Инструментал множине11хибернацијамаСтојимо с овим хибернацијама.
Локатив множине11хибернацијамаПричамо о овим хибернацијама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/хибернација
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/хибернација