Језичка лабораторија

абака

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив22абакаКо или шта је абака?
Номинатив11милосрђеКо или шта је милосрђе?
Генитив11абакеШта је испало од абаке?
Генитив11милосрђаШта је испало од милосрђа?
Датив11милосрђуИдемо према милосрђу.
Датив11абакиИдемо према абаки.
Акузатив11милосрђеВидимо милосрђе.
Акузатив11абакуВидимо абаку.
Вокатив11милосрђеГде си, милосрђе?
Вокатив11абакоГде си, абако?
Инструментал11абакомСтојимо с абаком.
Инструментал11милосрђемСтојимо с милосрђем.
Локатив11милосрђуПричамо о милосрђу.
Локатив11абакиПричамо о абаки.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/абака
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/абака