Језичка лабораторија

ајдар

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55ајдарКо или шта је ајдар?
Генитив33ајдараШта је испало од ајдара?
Датив33ајдаруИдемо према ајдару.
Акузатив11ајдарВидимо ајдар.
Акузатив22ајдараВидимо ајдара.
Вокатив33ајдареГде си, ајдаре?
Инструментал11ајдаремСтојимо с ајдарем.
Инструментал22ајдаромСтојимо с ајдаром.
Локатив33ајдаруПричамо о ајдару.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/ајдар
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/ајдар