Језичка лабораторија

алеја

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив77алејаКо или шта је алеја?
Генитив77алејеШта је испало од алеје?
Датив77алејиИдемо према алеји.
Акузатив77алејуВидимо алеју.
Вокатив77алејоГде си, алејо?
Инструментал77алејомСтојимо с алејом.
Локатив77алејиПричамо о алеји.
Номинатив множине11алејеКо или шта су алеје?
Генитив множине11алејаШта је испало од ових алеја?
Датив множине11алејамаИдемо према оним алејама.
Акузатив множине11алејеВидимо ове алеје.
Вокатив множине11алејеГде сте, алеје?
Инструментал множине11алејамаСтојимо с овим алејама.
Локатив множине11алејамаПричамо о овим алејама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/алеја
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/алеја