Језичка лабораторија

амбер

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив22амберКо или шта је амбер?
Генитив22амбераШта је испало од амбера?
Датив22амберуИдемо према амберу.
Акузатив22амберВидимо амбер.
Вокатив11амбереГде си, амбере?
Вокатив11амбероГде си, амберо?
Инструментал22амберомСтојимо с амбером.
Локатив22амберуПричамо о амберу.
Номинатив множине11амбериКо или шта су амбери?
Генитив множине11амбераШта је испало од ових амбера?
Датив множине11амберимаИдемо према оним амберима.
Акузатив множине11амбереВидимо ове амбере.
Вокатив множине11амбериГде сте, амбери?
Инструментал множине11амберимаСтојимо с овим амберима.
Локатив множине11амберимаПричамо о овим амберима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/амбер
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/амбер