Језичка лабораторија

амиџа

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив99амиџаКо или шта је амиџа?
Генитив99амиџеШта је испало од амиџе?
Датив99амиџиИдемо према амиџи.
Акузатив99амиџуВидимо амиџу.
Вокатив55амиџаГде си, амиџа?
Вокатив44амиџоГде си, амиџо?
Инструментал99амиџомСтојимо с амиџом.
Локатив99амиџиПричамо о амиџи.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/амиџа
Коментар11Вокатив може бити и ''амиџа''.
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/амиџа