Језичка лабораторија

апотеоза

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55апотеозаКо или шта је апотеоза?
Генитив55апотеозеШта је испало од апотеозе?
Датив55апотеозиИдемо према апотеози.
Акузатив55апотеозуВидимо апотеозу.
Вокатив55апотеозоГде си, апотеозо?
Инструментал55апотеозомСтојимо с апотеозом.
Локатив55апотеозиПричамо о апотеози.
Номинатив множине11апотеозеКо или шта су апотеозе?
Генитив множине11апотеозаШта је испало од ових апотеоза?
Датив множине11апотеозамаИдемо према оним апотеозама.
Акузатив множине11апотеозеВидимо ове апотеозе.
Вокатив множине11апотеозеГде сте, апотеозе?
Инструментал множине11апотеозамаСтојимо с овим апотеозама.
Локатив множине11апотеозамаПричамо о овим апотеозама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/апотеоза
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/апотеоза