Језичка лабораторија

асура

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив66асураКо или шта је асура?
Генитив66асуреШта је испало од асуре?
Датив66асуриИдемо према асури.
Акузатив66асуруВидимо асуру.
Вокатив66асуроГде си, асуро?
Инструментал66асуромСтојимо с асуром.
Локатив66асуриПричамо о асури.
Номинатив множине22асуреКо или шта су асуре?
Генитив множине22асураШта је испало од ових асура?
Датив множине22асурамаИдемо према оним асурама.
Акузатив множине22асуреВидимо ове асуре.
Вокатив множине22асуреГде сте, асуре?
Инструментал множине22асурамаСтојимо с овим асурама.
Локатив множине22асурамаПричамо о овим асурама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/асура
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/асура