Језичка лабораторија

атест

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55атестКо или шта је атест?
Генитив55атестаШта је испало од атеста?
Датив55атестуИдемо према атесту.
Акузатив55атестВидимо атест.
Вокатив22атестеГде си, атесте?
Вокатив33атестуГде си, атесту?
Инструментал55атестомСтојимо с атестом.
Локатив55атестуПричамо о атесту.
Номинатив множине11атестиКо или шта су атести?
Генитив множине11атестаШта је испало од ових атеста?
Датив множине11атестимаИдемо према оним атестима.
Акузатив множине11атестеВидимо ове атесте.
Вокатив множине11атестиГде сте, атести?
Инструментал множине11атестимаСтојимо с овим атестима.
Локатив множине11атестимаПричамо о овим атестима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/атест
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/атест