Језичка лабораторија

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив11бакалКо или шта је бакал?
Генитив11бакалаШта је испало од бакала?
Датив11бакалуИдемо према бакалу.
Акузатив11бакалаВидимо бакала.
Вокатив11бакалеГде си, бакале?
Инструментал11бакаломСтојимо с бакалом.
Локатив11бакалуПричамо о бакалу.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/бакал
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/бакал