Језичка лабораторија

бакар

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив1516бакарКо или шта је бакар?
Генитив1516бакраШта је испало од бакра?
Датив1516бакруИдемо према бакру.
Акузатив1516бакарВидимо бакар.
Вокатив910бакреГде си, бакре?
Вокатив66бакруГде си, бакру?
Инструментал1516бакромСтојимо с бакром.
Локатив1516бакруПричамо о бакру.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/бакар
NO_PLURAL11 
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/бакар