Језичка лабораторија

бакраче

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив66бакрачеКо или шта је бакраче?
Генитив11бакрачеШта је испало од бакраче?
Генитив55бакрачетаШта је испало од бакрачета?
Датив11бакрачиИдемо према бакрачи.
Датив55бакрачетуИдемо према бакрачету.
Акузатив55бакрачеВидимо бакраче.
Акузатив11бакрачуВидимо бакрачу.
Вокатив44бакрачеГде си, бакраче?
Вокатив11бакрачоГде си, бакрачо?
Инструментал55бакрачетомСтојимо с бакрачетом.
Инструментал11бакрачомСтојимо с бакрачом.
Локатив11бакрачиПричамо о бакрачи.
Локатив55бакрачетуПричамо о бакрачету.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/бакраче
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/бакраче