Језичка лабораторија

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив11белегКо или шта је белег?
Генитив11белегаШта је испало од белега?
Датив11белегуИдемо према белегу.
Акузатив11белегВидимо белег.
Вокатив11бележеГде си, бележе?
Инструментал11белегомСтојимо с белегом.
Локатив11белегуПричамо о белегу.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/белег
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/белег