Језичка лабораторија

бент

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив77бентКо или шта је бент?
Генитив77бентаШта је испало од бента?
Датив77бентуИдемо према бенту.
Акузатив66бентВидимо бент.
Акузатив11бентаВидимо бента.
Вокатив55бентеГде си, бенте?
Вокатив22бентуГде си, бенту?
Инструментал77бентомСтојимо с бентом.
Локатив77бентуПричамо о бенту.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/бент
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/бент