Језичка лабораторија

бибиц

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив22бибицКо или шта је бибиц?
Генитив22бибицаШта је испало од бибица?
Датив22бибицуИдемо према бибицу.
Акузатив11бибицВидимо бибиц.
Акузатив11бибицаВидимо бибица.
Вокатив11бибисоГде си, бибисо?
Вокатив11бибичеГде си, бибиче?
Инструментал22бибицомСтојимо с бибицом.
Локатив22бибицуПричамо о бибицу.
Номинатив множине11бабицеКо или шта су бабице?
Генитив множине11бабицаШта је испало од ових бабица?
Датив множине11бабицамаИдемо према оним бабицама.
Акузатив множине11бабицеВидимо ове бабице.
Вокатив множине11бабицеГде сте, бабице?
Инструментал множине11бабицамаСтојимо с овим бабицама.
Локатив множине11бабицамаПричамо о овим бабицама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/бибиц
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/бибиц