Језичка лабораторија

бикана

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив22биканаКо или шта је бикана?
Генитив22биканеШта је испало од бикане?
Датив22биканиИдемо према бикани.
Акузатив11биканаВидимо бикана.
Акузатив11бикануВидимо бикану.
Вокатив11биканеГде си, бикане?
Вокатив11биканоГде си, бикано?
Инструментал22биканомСтојимо с биканом.
Локатив22биканиПричамо о бикани.
Лоша реч11 
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/бикана
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/бикана