Језичка лабораторија

билет

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55билетКо или шта је билет?
Генитив55билетаШта је испало од билета?
Датив55билетуИдемо према билету.
Акузатив55билетВидимо билет.
Вокатив11билетеГде си, билете?
Вокатив44билетуГде си, билету?
Инструментал55билетомСтојимо с билетом.
Локатив55билетуПричамо о билету.
Номинатив множине11билетиКо или шта су билети?
Генитив множине11билетаШта је испало од ових билета?
Датив множине11билетимаИдемо према оним билетима.
Акузатив множине11билетеВидимо ове билете.
Вокатив множине11билетиГде сте, билети?
Инструментал множине11билетимаСтојимо с овим билетима.
Локатив множине11билетимаПричамо о овим билетима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/билет
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/билет