Језичка лабораторија

бице

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55бицеКо или шта је бице?
Генитив22бицаШта је испало од бица?
Генитив22бицеШта је испало од бице?
Генитив11бицеаШта је испало од бицеа?
Датив33бициИдемо према бици.
Датив11бицуИдемо према бицу.
Датив11бицеиИдемо према бицеи.
Акузатив22бицуВидимо бицу.
Акузатив33бицеВидимо бице.
Вокатив44бицоГде си, бицо?
Вокатив11бицеГде си, бице?
Инструментал44бицомСтојимо с бицом.
Инструментал11бицемСтојимо с бицем.
Локатив11бицуПричамо о бицу.
Локатив11бицеиПричамо о бицеи.
Локатив33бициПричамо о бици.
Номинатив множине11бициКо или шта су бици?
Генитив множине11бицаШта је испало од ових бица?
Датив множине11бицамаИдемо према оним бицама.
Акузатив множине11бицеВидимо ове бице.
Вокатив множине11бициГде сте, бици?
Инструментал множине11бицамаСтојимо с овим бицама.
Локатив множине11бицамаПричамо о овим бицама.
Лоша реч11 
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/бице
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/бице