Језичка лабораторија

бицикл

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив66бициклКо или шта је бицикл?
Генитив66бициклаШта је испало од бицикла?
Датив66бициклуИдемо према бициклу.
Акузатив66бициклВидимо бицикл.
Вокатив22бициклеГде си, бицикле?
Вокатив44бициклуГде си, бициклу?
Инструментал66бицикломСтојимо с бициклом.
Локатив66бициклуПричамо о бициклу.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/бицикл
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/бицикл