Језичка лабораторија

блебетан

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив22блебетанКо или шта је блебетан?
Генитив22блебетанаШта је испало од блебетана?
Датив22блебетануИдемо према блебетану.
Акузатив22блебетанаВидимо блебетана.
Вокатив11блебетанеГде си, блебетане?
Вокатив11блебетануГде си, блебетану?
Инструментал22блебетаномСтојимо с блебетаном.
Локатив22блебетануПричамо о блебетану.
Номинатив множине11блебетаниКо или шта су блебетани?
Генитив множине11блебетанаШта је испало од ових блебетана?
Датив множине11блебетанимаИдемо према оним блебетанима.
Акузатив множине11блебетанеВидимо ове блебетане.
Вокатив множине11блебетаниГде сте, блебетани?
Инструментал множине11блебетанимаСтојимо с овим блебетанима.
Локатив множине11блебетанимаПричамо о овим блебетанима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/блебетан
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/блебетан