Језичка лабораторија

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44ДејанКо или шта је Дејан?
Генитив44ДејанаШта је испало од Дејана?
Датив44ДејануИдемо према Дејану.
Акузатив44ДејанаВидимо Дејана.
Вокатив44ДејанеГде си, Дејане?
Инструментал44ДејаномСтојимо с Дејаном.
Локатив44ДејануПричамо о Дејану.
Коментар11Почетни унос.