Језичка лабораторија

брздељ

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44брздељКо или шта је брздељ?
Генитив44брздељаШта је испало од брздеља?
Датив44брздељуИдемо према брздељу.
Акузатив22брздељВидимо брздељ.
Акузатив22брздељаВидимо брздеља.
Вокатив11брздељеГде си, брздеље?
Вокатив33брздељуГде си, брздељу?
Инструментал11брздељемСтојимо с брздељем.
Инструментал33брздељомСтојимо с брздељом.
Локатив44брздељуПричамо о брздељу.
Номинатив множине11брздељиКо или шта су брздељи?
Генитив множине11брздељаШта је испало од ових брздеља?
Датив множине11брздељимаИдемо према оним брздељима.
Акузатив множине11брздељеВидимо ове брздеље.
Вокатив множине11брздељиГде сте, брздељи?
Инструментал множине11брздељимаСтојимо с овим брздељима.
Локатив множине11брздељимаПричамо о овим брздељима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/брздељ
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/брздељ