Језичка лабораторија

булулеја

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив66булулејаКо или шта је булулеја?
Генитив55булулејеШта је испало од булулеје?
Датив55булулејиИдемо према булулеји.
Акузатив44булулејуВидимо булулеју.
Акузатив11булулејаВидимо булулеја.
Вокатив55булулејоГде си, булулејо?
Инструментал55булулејомСтојимо с булулејом.
Локатив55булулејиПричамо о булулеји.
Номинатив множине11булулејеКо или шта су булулеје?
Генитив множине11булулејаШта је испало од ових булулеја?
Датив множине11булулејамаИдемо према оним булулејама.
Акузатив множине11булулејеВидимо ове булулеје.
Вокатив множине11булулејеГде сте, булулеје?
Инструментал множине11булулејамаСтојимо с овим булулејама.
Локатив множине11булулејамаПричамо о овим булулејама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/булулеја
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/булулеја