Језичка лабораторија

вивка

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив22вивкаКо или шта је вивка?
Генитив22вивкеШта је испало од вивке?
Датив11вивкиИдемо према вивки.
Датив11вивкуИдемо према вивку.
Акузатив11вивкуВидимо вивку.
Акузатив11вивкаВидимо вивка.
Вокатив22вивкоГде си, вивко?
Инструментал22вивкомСтојимо с вивком.
Локатив11вивкуПричамо о вивку.
Локатив11вивкиПричамо о вивки.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/вивка
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/вивка