Језичка лабораторија

водоплав

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив11ВодоплавКо или шта је Водоплав?
Номинатив44водоплавКо или шта је водоплав?
Генитив11ВодоплаваШта је испало од Водоплава?
Генитив33водоплаваШта је испало од водоплава?
Датив33водоплавуИдемо према водоплаву.
Датив11ВодоплавуИдемо према Водоплаву.
Акузатив33водоплавВидимо водоплав.
Акузатив11ВодоплавВидимо Водоплав.
Вокатив33водоплавеГде си, водоплаве?
Вокатив11ВодоплавеГде си, Водоплаве?
Инструментал11ВодоплавомСтојимо с Водоплавом.
Инструментал33водоплавомСтојимо с водоплавом.
Локатив33водоплавуПричамо о водоплаву.
Локатив11ВодоплавуПричамо о Водоплаву.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/водоплав
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/водоплав