Језичка лабораторија

водоток

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив88водотокКо или шта је водоток?
Генитив88водотокаШта је испало од водотока?
Датив88водотокуИдемо према водотоку.
Акузатив88водотокВидимо водоток.
Вокатив11водотокГде си, водоток?
Вокатив33водотокуГде си, водотоку?
Вокатив44водоточеГде си, водоточе?
Инструментал88водотокомСтојимо с водотоком.
Локатив88водотокуПричамо о водотоку.
Номинатив множине11водотоковиКо или шта су водотокови?
Генитив множине11водотоковаШта је испало од ових водотокова?
Датив множине11водотоковимаИдемо према оним водотоковима.
Акузатив множине11водотоковеВидимо ове водотокове.
Вокатив множине11водотоковиГде сте, водотокови?
Инструментал множине11водотоковимаСтојимо с овим водотоковима.
Локатив множине11водотоковимаПричамо о овим водотоковима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/водоток
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/водоток