Језичка лабораторија

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив66ЕмилијанКо или шта је Емилијан?
Генитив66ЕмилијанаШта је испало од Емилијана?
Датив66ЕмилијануИдемо према Емилијану.
Акузатив66ЕмилијанаВидимо Емилијана.
Вокатив11ЕмилијеГде си, Емилије?
Вокатив11ЕмилијануГде си, Емилијану?
Вокатив44ЕмилијанеГде си, Емилијане?
Инструментал66ЕмилијаномСтојимо с Емилијаном.
Локатив66ЕмилијануПричамо о Емилијану.
Коментар11Почетни унос.