Језичка лабораторија

воскар

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив77воскарКо или шта је воскар?
Генитив66воскараШта је испало од воскара?
Генитив11воскрараШта је испало од воскрара?
Датив77воскаруИдемо према воскару.
Акузатив77воскараВидимо воскара.
Вокатив66воскаруГде си, воскару?
Вокатив11воскареГде си, воскаре?
Инструментал77воскаромСтојимо с воскаром.
Локатив77воскаруПричамо о воскару.
Номинатив множине11воскариКо или шта су воскари?
Генитив множине11воскараШта је испало од ових воскара?
Датив множине11воскаримаИдемо према оним воскарима.
Акузатив множине11воскареВидимо ове воскаре.
Вокатив множине11воскариГде сте, воскари?
Инструментал множине11воскаримаСтојимо с овим воскарима.
Локатив множине11воскаримаПричамо о овим воскарима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/воскар
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/воскар